Bad Teinach

Bugün seni kara-ormanlara götürüyorum. Bad Teinach, kaynak suları ve yemyeşil doğası ile ünlü bir yer. Farklı bir lokasyon… Bad Teinacher isimli kendi su markası dahi var. Stuttgart’a da çok yakın. Diyelim ki, bir şekilde yolun Stuttgart’a düştü. Uzat seyahatini iki gün daha ve at kendini Bad Teinach’a. Burası öyle gezilecek, görülecek yer değil. Burası tam olarak yatılacak yer:) Kendini dinleyeceğin, kuşları dinleyeceğin ve hatta ağaçların yapraklarını dinleyeceğin bir yer… Bad Teinach’a özellikle yazın veya ilkbaharda gitmeni tavsiye ederim. Dağların büyüklüğü sebebiyle yazın da çok sıcak olmuyor göreceksin. Böylece doğa yürüyüşleri, çok da bunaltmadan keyifle yapılabiliyor.

Bad Teinach’ta yapabileceklerin

Burada doğa ile ilgili her şeyi yapabilirsin. Doğa yürüyüşleri çok yaygın ve her otelin resepsiyonunda kayıt olabileceğin turlar var. Koşuya çıkabilirsin ancak dağ yolları hafif yokuş yukarı, benden demesi:) Ben bir seferinde, E-Bike kiraladım ve sana da öneririm. Vallaha tembel değilimdir ve koşarım aslında. Sadece mümkün olduğunca uzağa gitmek istedim ve E-Bike bu konuda optimal bir fikir. Ayrıca E-Bike ile Bad Teinach Zavelstein Kalesi’ne çıkabilirsin. Daha doğrusu kale kalıntısı. Yine de ormanın içinde güzel bir uğrak noktası.

Bad Teinach’ta nerede kalınır?

Ben iki kez gittim ve her gidişimde Mineral Therme Bad Teinach’ta kaldım. Burası Zavelstein diye bir tarafında kalıyor. Aşağıdaki gibi bir yer olup açık ve kapalı havuzu, saunası olması sebebiyle hem yazın hem de kışın keyif alınabilecek bir yer ve ormana çok rahat bir girişi var. Ayrıca kahvaltısı çok zengin ve fiyatı da alınan hizmete göre çok uygun.

Bu otelin içinde bulunan restoran ve cafe de önerebileceğim yerler. Çalışanları da ayrıca epey kibar. Ne zaman gitsem güler yüz gördüm diyebilirim…

Mineral Therme

Ayrıca buraya yapacağın geziyi, Stuttgart etrafındaki diğer şehirleri de planlayarak kombine etmeni tavsiye ederim. Ancak Bad Teinach’ı sadece doğa ile iç içe olacak şekilde planlamalısın. Yani belki de önce her yeri gezip, burada 2 gün kendini tekrar bulup sonra gerçek hayata dönmek mantıklı olabilir.

1 Trackback / Pingback

  1. Stuttgart Gezilecek Yerler - Harbiben

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*